Medlemmer

Bonderupgård Aktivitets og Plejecenter

Randbølvej 61, 2720 Vanløse, tlf. 38 77 23 00

Forstander: Heidi Pettersson, tlf. 38 77 23 33, Y762@suf.k.dk

Bestyrelsesformand: Jakob Hougaard,   tlf. , jakobhougaard@outlook.com

www.bonderupgaard.kk.dk

Deborah Centeret

Bryggergade 1, 2100 kbh. Ø

Forstander: Helle Røssel, tlf. 82325100, BR09@suf.kk.dk

Bestyrelsesformand: Siw Krasnik

www.daborak-centret.kk.dk

Højdevang Sogns Plejehjem

Sundbyvestervej 97, 2300 København S.

Forstander: Lotte Breum, tlf. 32 34 08 12, W871@suf.kk.dk

Bestyrelsesformand: Palle Overgaard, Strandgade 17, 2791 Dragør, tlf. 21 44 46 58, palleovergaard@hotmail.com

www.hojdevangsognsplejehjem.kk.dk

Kildevæld Sogns Plejehjem

Helsingborggade 16, 2100 København Ø, tlf. 35 30 53 50

Forstander: Margit Lundager, tlf: 35 30 53 79, LB72@suf.kk.dk

Bestyrelsesformand: Yvonne Svendsen, Irmingesgade 16, 1. th., 2100 København Ø, tlf. 30 70 76 87; Yvonnesvendsen@hotmail.com

Medlemmer af repræsentantskabet: Yvonne Svendsen og Gerda M. Andersen, gerdamarionandersen@comxnet.dk

Kirsebærhavens Plejehjem

Kirsebærhaven 20, 2500 Valby, tlf. 36 15 02 00

Forstander: Birthe Rasmussen, tlf. 36150200, VC40@suf.kk.dk

Bestyrelsesformand: Søren Vogelsang, sorenvogelsang@gmail.com

Medlemmer af repræsentantskabet:

Søren Vogelsang og Gotfred Blom, boernegaardene@mail.tele.dk

www.kirsebaerhavensplejehjem.dk

Langgadehus Plejecenter

Valby Langgade 97; 2500 Valby, tlf. 82 56 49 00

Forstander: Barbara Henriette Lisemose, C74Z@suf.kk.dk , tlf. 20 49 19 89

Bestyrelsesformand: Erik Vinding, Lindebugten 59, 2500 Valby, tlf. 40 42 97 46, e.vinding@mail.dk

Medlemmer af repræsentantskabet: Erik Vinding og Birgit Skov, bskov@webspeed.dk

Omsorgscentret Bomi-Parken

Gyldenrisvej 4, 2300 København S, tlf. 82 56 67 01.

Forstander: Lars Bo Sørensen, tlf. 26 20 87 50, ey4m@suf.kk.dk

Bestyrelsesformand: Anne-Lise Nerving, Studsbøl  Allé 45, 2770 Kastrup, tlf. 22 78 61 53, nerving@hotmail.dk

www.bomi-parken.kk.dk

Omsorgscentret Hjortespring

Sennepshaven 4, 2730 Herlev, tlf. 44 52 15 20

Forstander: Inger Andersen, tlf 44 52 15 26, p946@suf.kk.dk

Bestyrelsesformand: Knud Melballe Olsen, Smedievej 39, 3400 Hillerød, tlf. 24 21 15 86, melballe@pc.dk

www.omsorgscentrethjortespring.kk.dk

Peder Lykke Centret

Peder Lykkes Vej 3-65, 2300 København S

Centerchef: Mette Olsen, tlf. 32 34 43 18, p769@suf.kk.dk

Bestyrelsesformand: Susanne Borch, EMBOLEX advokater, Strandvejen 60, 2900 Hellerup, tlf. 88 82 56 30, sb@embolex.dk

www.pederlykkecentret.dk

Plejeboligcenter Fælledgården

Drejøgade 3, 2100 København Ø.

Centerchef: Hannah Hjorth, tlf. 26 12 20 71, c630@suf.kk.dk

Bestyrelsesformand: Anders Forsberg Svendsen, tlf. 22 42 01 41, forsberg.svendsen@gmail.com

www.fælledgården.dk

Plejecenter Bryggergården

Alsgade 15, 1764 København V, tlf. 33 28 37 00

Forstander: Bo Pedersen, GH43@SUF.KK.DK, tlf. nr. 33 28 37 01

Bestyrelsesformand: Iben Steiness, Enrumvej 17, 2942 Skodsborg, tlf. 33 27 12 32, mobil 20 88 12 32, iben.steiness@carlsberg.com

www.bryggergaarden.dk

Plejecentret Hørgården

Brydes Alle 28-32, 2300 København S, tlf. 33 17 84 14

Forstander: Centerchef Vibeke Hapiach Christensen, TU79@SUF.KK.DK

Bestyrelsesformand: Formand Svend Erik Christiansen, Gardeniavej 3, 2970 Hørsholm,

Tlf. 33 32 90 42 SEC@post10.tele.dk

www.plejecentret.hoergaarden.dk

Solgaven Valby

Følager 15, 2500 Valby

Hovednummer: 35 30 48 00

E-mail: solgaven@kk.dk

Forstander: Ulla Løwert Thomsen, tlf. 27 62 92 93, Fq76@suf.kk.dk

Bestyrelsesformand: Henrik Jensen, tlf. 70 24 03 01,  henrik.jensen@blind.dk

Plejehjemmet Nybodergården

Kronprinsessegade 61, 1306 København K.

Forstander Jette Jensen, tlf. 29 39 83 41, F40E@suf.kk.dk

Bestyrelsesformand: Mikkel Wold, tlf., mikkel-wold@marmorkirken.dk

www.nybodergaarden.kk.dk

Rosenborgcentret

Rosengade 1, 1309 København K, tlf. 33 34 84 84

Forstander: Lotte Alsløw, konst., tlf. 26 12 51 80, l253@kk.dk

Bestyrelsesformand: Claus Oldenburg, tlf. 33 13 24 12, cloldenburg@hotmail.com

Rundskuedagens Plejecenter

Dannebrogsgade 44, 1660 København V, tlf. 35 30 54 00

Forstander: Jette Pedersen, el60@suf.kk.dk, tlf. 26 85 04 16;

Bestyrelsesformand: Frede Mølgaard, Dr. Abildgaards Alle 10, 4.tv., 1955 Frederiksberg C, frede@oxholm.com, tlf. 28 21 23 01

www.rundskuedagens-plejecenter